من به تازگی از طریق مرز زمینی وارد یونان شدم. چگونه می توانم درخواست پناهندگی بدهم؟

I JUST ARRIVED TO GREECE THROUGH THE LAND BORDER AND I WANT TO APPLY FOR ASYLUM. HOW CAN I DO THAT?

در ابتدا باید به اداره پناهندگی یونان اطلاع دهید که قصد دارید درخواست پناهندگی بدهید. متأسفانه نمی توانید بدون مقدمه به آن اداره مراجعه کنید. معمولا تنها راه ارتباط با اداره پناهندگی، تماس از طریق اسکایپ است. توجه داشته باشید که احتمالا برقراری تماس بسیار مشکل خواهد بود و مجبور خواهید شد مدت زمان طولانی صبر کنید. زمان تماس و حساب اسکایپی که باید با آن تماس بگیرید، برای زبان‌های مختلف، متفاوت است. می توانید آخرین جدول زمان بندی تماس از طریق اسکایپ را در این لینک مشاهده کنید: http://asylo.gov.gr/en/?page_id=987
لطفاً روی اولین لینک موجود در صفحه کلیک کنید تا سندی به زبان‌های مختلف برای شما باز شود که جدول زمانبندی تماس را به شما نشان می دهد. توجه داشته باشید که این جدول زمانبندی ممکن است تغییر کند. لذا هر چند وقت یکبار آن را چک کنید تا مطمئن شوید تغییری نکرده است. کسانی که در آتن زندگی می کنند، و کسانی که در بقیه مناطق یونان زندگی می کنند، جدول مختلفی دارند، لذا ابتدا باید جدول مربوط به محل زندگی خود را پیدا کنید. سپس به دنبال زبانی که با آن صحبت می کنید بگردید و در تاریخ و زمانی که در جدول نوشته شده، به حساب اسکایپ صحیح ذکر شده، تماس بگیرید. اگر روی تلفن همراه خود اسکایپ ندارید، آن را دانلود کنید. باید به اینترنت قوی دسترسی داشته باشید، زیرا باید با اداره پناهندگی، تماس ویدیویی برقرار کنید تا آنها بتوانند از شما عکس بگیرند. در صورتی که نمی توانید این کار را انجام دهید یا برای تماس از طریق اسکایپ به کمک نیاز دارید، برخی از سازمانهای غیر دولتی یا مراکز اجتماعی می توانند به شما در این زمینه کمک کنند. وقتی موفق شدید از طریق اسکایپ با اداره پناهندگی تماس بگیرید، به شما وقت مصاحبه ای برای ارائه درخواست پناهندگی می دهند.
لطفاً به یاد داشته باشید این پست فقط برای کسانی است که از راه مرز زمینی وارد یونان شده‌اند. اگر از طریق یکی از جزایر یونان وارد این کشور شده‌اید، وضعیت شما فرق می کند و نمی توانید از طریق اسکایپ تماس بگیرید. گروه سیار اطلاعات، پست دیگری برای ارائه اطلاعات لازم برای آن دسته از افراد منتشر خواهد کرد.

دولت آینده آلمان می خواهد تعداد پناهجویانی را که به این کشور وارد می شوند، کاهش دهد

GERMANY'S FUTURE GOVERNMENT WANTS TO LIMIT NUMBER OF REFUGEES ARRIVING TO GERMANY

در آلمان، محافظه کاران آنگلا مرکل و سوسیال دموکرات ها، هفته گذشته برای بررسی احتمال تشکیل دولت با یکدیگر به گفتگو نشستند. آنها توافق کردند که هفته آینده، به صورت رسمی، در مورد ائتلاف گفتگو کنند. این بدین معنی است که هنوز راه درازی را برای تشکیل دولت در پیش دارند و هنوز مشخص نیست که موفق به انجام این کار شوند. اما در صورتی که دولت تشکیل دهند، آنها قصد دارند حداکثر تعداد پناهجویانی را که سالیانه به آلمان می رسند را به 220,000 نفر محدود کنند. همچنین می خواهند تعداد پناهجویانی که از طریق سفارت اقدام به پیوند خانوادگی می کنند و اعضای خانواده آنها در آلمان حمایت تکمیلی (اقامت یک ساله) دارند را به 1000 نفر در ماه محدود کنند. لطفا به یاد داشته باشید که این مساله روی کسانی که در آلمان اقامت سه ساله (پناهندگی سیاسی) دارند، تاثیر نمی گذارد. همچنین به کسانی که از یونان اقدام به پیوند خانوادگی می کنند مربوط نمی شود. زیرا پناهجویانی که در یونان درخواست پیوند خانوادگی به اعضای خانواده در آلمان دارند، می توانند از طریق اداره پناهندگی یونان این کار را انجام دهند. برای متوجه شدن تفاوت بین این دو روند به این لینک مراجعه کنید:
http://bit.ly/2DfbE5T
همچنین به یاد داشته باشید که همان طور که در بالا اشاره شد، این برنامه در صورتی اجرا می شود که این دو حزب موفق شوند با یکدیگر دولت آینده را تشکیل دهند. گروه سیار اطلاعات شما را در جریان آخرین تحولات در این خصوص خواهد گذاشت.

دلایلی که بر اساس آنها، اداره پناهندگی می تواند مرا از پروسه درخواست پناهندگی خارج کند، چه هستند؟

ARE THERE ANY REASONS WHY THE ASYLUM SERVICE COULD THROW ME OUT OF THE ASYLUM PROCEDURE?

وقتی که در یونان درخواست پناهندگی بدهید، تعهداتی وجود دارند که باید آنها را برآورده کنید. اگر به این تعهدات پایبند نباشید، اداره پناهندگی می تواند، رسیدگی به درخواست پناهندگی شما را متوقف کند. این اتفاق در صورتی می تواند بیفتد که شما کارت سفید خود را در موعد مقرر تجدید نکنید. همچنین در صورتی که در مصاحبه خود حاضر نشوید و دلیل موجهی برای عدم حضور خود، مانند بستری بودن در بیمارستان، نداشته باشید، اداره پناهندگی می تواند روند رسیدگی به درخواست پناهندگی شما را متوقف کند. همچنین در قانون نوشته شده است که اگر گذرنامه ای که از کشور مادر خود دریافت کرده اید را در مصاحبه تحویل ندهید و اداره پناهندگی بعدا متوجه این موضوع بشود، روند بررسی درخواست پناهندگی شما متوقف می شود. اگر روند بررسی درخواست پناهندگی شما به یکی از این سه دلیل متوقف شود، می توانید از اداره پناهندگی تقاضا کنید که رسیدگی به درخواست پناهندگی شما را از سر بگیرد. اما لطفا به یاد داشته باشید که فقط در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که پرونده شما بیشتر از نه ماه به حالت تعلیق در نیامده باشد. به صورت کلی توصیه می شود که به تعهدات خود پایبند باشید تا از بوجود آمدن پیچیدگی های غیر ضروری در پرونده خود جلوگیری کنید.

چگونه می توانم از آماده بودن مجوز اقامت یا سند مسافرت خود مطلع شوم؟

AN I CHECK IF MY RESIDENCE PERMIT OR TRAVEL DOCUMENT IS READY TO PICK UP?

در صورتی که در یونان پناهندگی دریافت کرده اید، مجوز اقامتی دریافت خواهید کرد که نشان می دهد شما می توانید به صورت قانونی در یونان اقامت داشته باشید. اگر پناهندگی سیاسی دریافت کرده اید، می توانید درخواست سند مسافرت نیز بدهید که به شما اجازه می دهد به کشورهای دیگر مسافرت کنید (ولی نمی توانید آنجا زندگی کنید!! ). متاسفانه در حاضر، صدور مجوز اقامت یا سند مسافرت مدت زمان زیادی به طول می‌انجامد. اما می توانید از طریق اینترنت از آماده بودن این اسناد مطلع شوید. در وبسایت اداره پناهندگی یونان، دائما لیست هایی منتشر می شود که با چک کردن آنها می توان از آماده بودن مجوز اقامت یا سند مسافرت مطلع شد. برای اطلاع از آماده بودن مجوز اقامت خود روی لینک زیر کلیک کنید:
http://asylo.gov.gr/en/?page_id=1292
برای اطلا از آماده بودن سند مسافرت خود روی لینک زیر کلیک کنید:
http://asylo.gov.gr/en/?page_id=1289
متاسفانه این وبسایت فقط به زبان‌های انگلیسی و یونانی است. اما حتی با وجود اینکه به زبان دیگری صحبت می کنید، می توانید از آماده بودن اسناد خود مطلع شوید. در این وبسایت باید روی لینک کلیک کنید. هر لینک برای شما سندی را باز می کند که در آن شماره پرونده کسانی که مجوز اقامت یا سند مسافرت آنها آماده دریافت است نوشته شده است. می توانید شماره پرونده خود را از روی کارت سفید خود یا برگه ای که موقع دریافت قبولی درخواست پناهندگی از اداره پناهندگی

اداره پناهندگی، دفتر هواپیمایی جدیدی را برای پروازهای پیوند خانوادگی، معرفی کرد

ASYLUM SERVICES ANNOUNCES NEW TRAVEL AGENCY FOR FAMILY REUNIFICATION FLIGHTS

اداره پناهندگی یونان، هم اکنون اعلام کرد که دفتر هواپیمایی جدیدی که مسئول پروازهای پیوند خانوادگی است، «سازمان توریستی تجاری زورپیدیس» نام دارد. اداره پناهندگی تاکید کرد که پناهجویان، نباید خود به دفتر زورپیدیس مراجعه کنند، چرا که این موضوع باعث آشفتگی و سردرگمی خواهد شد. زورپیدیس بر اساس لیستی که دفتر دوبلین در آتن دریافت خواهد کرد، اقدام به رزرو پروازها خواهد نمود. کسانی که در این لیست قرار دارند، تماس تلفنی در این خصوص از دفتر دوبلین دریافت خواهند نمود. این تمامی اطلاعاتی است که در حال حاضر در این خصوص در اختیار داریم. گروه سیار اطلاعات اقدام به جمع آوری معلومات بیشتر در این زمینه و انتشار آن در صفحه فیسبوک خود خواهد نمود.

می خواهم بعد از دریافت سند مسافرت یونانی خود را دریافت کردم، به مقصد آلمان پرواز کنم. آیا می توانم آنجا پناهندگی دریافت کنم؟

I WANT TO FLY TO GERMANY AFTER I RECEIVED MY GREEK TRAVEL DOCUMENTS. CAN I GET ASYLUM THERE?

خیر، نمی توانید‌. با اسناد مسافرت خود می توانید حداکثر هر شش ماه، سه ماه در اتحادیه اروپا مسافرت کنید. شما اجازه اقامت و کار در کشور دیگر اروپایی ندارید، زیرا هم اکنون در یونان پناهندگی دارید و باید آنجا زندگی کنید. بر اساس قوانین اروپا، فقط در یک کشور عضو اتحادیه می توانید پناهندگی دریافت کنید. اگر هم اکنون در یونان پناهندگی دریافت کرده اید و به عنوان مثال می خواهید در آلمان درخواست پناهندگی بدهید، به احتمال بسیار زیاد، مراجع ذیصلاح آلمان، درخواست پناهندگی را رد کرده و تصمیم خواهند گرفت که شما را به یونان بازگردانند. می توانید بر علیه حکم بازگرداندن، درخواست استیناف بدهید. برای این کار باید از یک وکیل کمک بگیرید و برای پیدا کردن وکیل، فقط مدت زمان کوتاهی (معمولا یک هفته) دارید. لطفاً به یاد داشته باشد که دادگاههای آلمان، در حال حاضر در تعداد بسیار زیاد درخواست های استیناف غرق شده اند، لذا ممکن است اتخاذ تصمیم نهایی در مورد پرونده تان، یک سال طول بکشد. هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که چگونه در مورد این پرونده‌ها، تصمیم گیری می شود. اما توجه داشته باشید که برخی اشخاص، علیرغم اعتراض به شرایط بد زندگی در یونان، به یونان بازگردانده شده اند. حتی وقتی که در دادگاه برنده شوید، در آلمان پناهندگی دریافت نخواهید کرد. مراجع آلمان فقط بازگرداندن شما به یونان را به حالت تعلیق در خواهند آورد و به شما اجازه اقامت کوتاه مدت به نام «دولدونگ» خواهند داد. این مجوز اقامت، باید هر ۶ یا ۱۲ ماه تجدید شود و در صورتی که در این مدت، شرایط در یونان بهبود پیدا کند، درخواست تجدید این سند رد خواهد شد و در این صورت به یونان بازگردانده خواهید شد.

ویدیوی آموزشی جهت نوشتن رزومه کاری و جستجوی شغل به صورت آنلاین

VIDEOS ABOUT WRITING A CV AND HOW TO SEARCH A JOB ONLINE

سازمان حقوق، برابری و تنوع فرهنگی نسل ۲.۰ اخیرا دو ویدیو جهت کمک به پناهجویان برای یافتن شغل در یونان منتشر کرد. ویدیوی اول در مورد نحوه نوشتن رزومه کاری به صورت آنلاین است. می توانید این ویدیو را در لینک زیر مشاهده کنید:
https://www.youtube.com/watch?v=pyOJ3zv7DrY
ویدیوی دوم نحوه جستجو و درخواست کار به صورت آنلاین در یونان را نشان می دهد. می توانید از لینک زیر به این ویدیو دسترسی پیدا کنید:
https://www.youtube.com/watch?v=jcbpZtkGg7E
هر دوی این ویدیوها به زبان انگلیسی هستند، اما می توانید زیرنویس انگلیسی، فارسی یا عربی آن را فعال کنید. برای فعال کردن زیرنویس باید روی تنظیمات (آیکون سوم در پایین و سمت راست ویدیو) کلیک کنید و زیرنویس مورد نظر خود را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که وبسایت هایی که در این ویدیوها به آنها اشاره می شود، فقط به زبان انگلیسی هستند، لذا اگر مسلط به زبان انگلیسی نیستید، بهتر است از شخصی که به انگلیسی مسلط است کمک بگیرید. مراکز اجتماعی مختلف در تسالونیکی و آتن نیز می توانند به شما در یافتن و درخواست شغل کمک کنند.

چگونه اثر انگشت من در اروپا گرفته می شود و تا چه موقع این اثر انگشت ذخیره می شود؟

WHY DO I GET FINGERPRINTED IN EUROPE AND HOW LONG WILL THE FINGERPRINTS BE STORED?
 

وقتی به صورت غیر قانونی وارد اروپا شوید، اثر انگشت شما گرفته و در پایگاه داده اروپایی به نام یوروداک ذخیره می شود. پلیس یا نیروهای کنترل مرزی اثر انگشت شما را گرفته و تا مدت حداکثر ۱۸ ماه در یوروداک ذخیره می کنند. اثر انگشت شما برای این منظور گرفته می شود تا اروپا بتواند ببیند که کدام کشور، محل اولین ورود شما بوده است. دلیل این امر این است که معمولا اولین کشوری که به آن وارد می شوید، مسئول بررسی درخواست پناهندگی شما است، مگر اینکه اعضای درجه یک خانواده شما در کشور دیگری در اروپا حضور داشته باشند. همچنین موقعی که درخواست پناهندگی می دهید اثر انگشت شما گرفته می شود. در این حالت، به مدت ۱۰ سال در پایگاه داده یوروداک ذخیره می شود. به عنوان مثال اگر از طریق یونان وارد اروپا شده اید، اثر انگشت شما توسط مراجع قانونی گرفته می شود. اگر بعد از آن مثلاً به اتریش بروید و آنجا درخواست پناهندگی بدهید، مراجع قانونی اتریش به یوروداک مراجعه می کنند. آنجا آنان اثر انگشتی که در یونان گرفته شده است را خواهند یافت و احتمالا تلاش خواهند کرد شما را به یونان بازگردانند، زیرا بر اساس قانون، یونان کشور مسئول بررسی درخواست پناهندگی شما است.

راهنمای بهترین راه درخواست دادن برای شغل

GUIDE ON HOW BEST TO APPLY FOR A JOB

سازمان حقوق، برابری و تنوع فرهنگی نسل ۲.۰ ، یک راهنما حاوی نکات مفید برای افزایش احتمال استخدام منتشر کرد: http://bit.ly/2AHoi9z
این راهنما، به عنوان مثال، حاوی نکاتی جهت قوی کردن رزومه، انگیزه نامه و نحوه نوشتن آن، نکاتی در مورد چگونگی مهیا شدن برای مصاحبه کاری و نکات مفید دیگری در این زمینه می باشد. اگر در حال حاضر به دنبال استخدام هستید، نگاهی به این راهنما بیندازید تا ایده هایی جهت افزایش احتمال موفقیت در جستجوی شغل به دست آورید. این راهنما به زبانهای عربی، فارسی و انگلیسی تهیه شده است. جهت دریافت آن روی لینک زیر کلیک کنید: http://bit.ly/2AHoi9z

 

آخرین اخبار در مورد پیوند خانوادگی به آلمان


UPDATES ABOUT FAMILY REUNIFICATION TO GERMANY
واحد دوبلین یونان و دفتر هواپیمایی هیمالیا (آژانس مسافرتی مسئول رزرو کردن پروازهای پیوند خانوادگی) هر دو این خبر را برای گروه سیار اطلاعات تایید کردند که پناهجویانی که با انتقال آنها به آلمان در ماه مارس موافقت شده است، در چند روز یا چند هفته آینده، تماسی از جانب دفتر هواپیمایی هیمالیا جهت رزرو کردن بلیط آنها، دریافت خواهند کرد. پرواز کسانی که پیوند خانوادگی آنها در ماه مارس قبول شده است، احتمالا در ماه دسامبر و ژانویه انجام خواهد شد. این احتمال وجود دارد که این پروازها مقداری طولانی تر شوند، زیرا بیشتر از هزار نفر در ماه مارس قبول شده اند.

کمک به پناهجویان ساکن در آتن که می خواهند امکا دریافت کنند

ASSISTANCE FOR REFUGEES IN ATHENS WHO WANT TO GET AN AMKA


برای اینکه بتوانید شاغل شوید، باید شماره مالیاتی یونانی (ΑΦΜ) و شماره تامین اجتماعی یونانی (AMKA) داشته باشید. دریافت AMKA می تواند چالش برانگیز باشد. جایی که می توانید برای دریافت امکا درخواست بدهید، مرکز خدمات شهروندان (ΚΕΠ) نام دارد. در دفتر ΚΕΠ موجود در میدان سینتاگما آتن، روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه، ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر، متخصصین ادغام سازمان Care برای ارائه کمک به پناهجویان و پناهندگان جهت دریافت AMKA یا هر مدرک دیگری که در مرکز خدمات شهروندان (ΚΕΠ) صادر می شود، حضور دارند. همچنین آنان می توانند به شما در ارتباط با کارمندان ΚΕΠ و ترجمه به زبان‌های عربی، فارسی، انگلیسی یا فرانسوی کمک کنند. اگر جهت دریافت AMKA نیاز به کمک دارید یا به دلیل اینکه یونانی صحبت نمی کنید، نمی توانید با کارمندان ΚΕΠ ارتباط برقرار کنید، روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر در مرکز خدمات شهروندان در میدان سینتاگما کارمندانی جهت ارائه کمک به شما حضور دارند.
لینک گوگل مپ ΚΕΠ: 
https://goo.gl/maps/

  مطلب مهمی را باید در روز مصاحبه ام به خدمات پناهندگی بگویم، اما اگر شخص دیگری از این مطلب با خبر شود، امکان دارد که خانواده ام در کشورم به خطر بیفتند. آیا می توانم آن را بگویم؟

I HAVE SOMETHING I WANT TO TELL THE ASYLUM SERVICE IN MY INTERVIEW BUT MY FAMILY BACK HOME COULD BE IN TROUBLE IF ANYONE ELSE FINDS OUT. SHOULD I SAY IT?

مراجع ذیصلاح در سازمان های مسئول امور پناه جویان در تمامی کشورهای اروپایی ملزم هستند که اطلاعات درخواست پناهندگی شما را با گروه ها یا کسانی که می گویید شما را تحت پیگرد قرار داده اند به اشتراک نگذارند. آنها حتی اجازه ندارند به آنها بگویند که شما درخواست پناهندگی داده اید. اگر چه امکان دارد که با برخی اشخاص در کشور شما تماس بگیرند تا سؤالات بسیار کلی از آنها بپرسند تا داستان شما را تایید کنند، اما به هیچ وجه اجازه ندارند که به صورتی با کسانی که شما را مورد پیگیرد قرار داده اند تماس بگیرند که متوجه شوند شما درخواست پناهندگی داده اید. همه این کارها به این دلیل انجام می شود که مبادا یکی از افراد خانواده شما در کشورتان را در وضعیتی قرار دهد که مورد آزار و اذیت، یا آزادی و امنیت آنها مورد تهدید قرار گیرد. اگر چیزی وجود دارد که نمی دانید باید بیان کنید یا خیر، بهترین راه این است که با یک وکیل یا مشاور حقوقی تماس بگیرید. وکیل یا مشاور قانونی، باید اطلاعاتی که به او می دهید را محرمانه تلقی کرده و با کسی در میان نگذارد.
(2013/32/EC) منبع: بخشنامه های اتحادیه اروپا برای روند های معمول

 

شنیدم که پروازهای پیوند خانوادگی به آلمان به حالت عادی بر خواهند گشت. آیا این بدین معنی است که به زودی پرواز خواهم کرد؟

I HEARD FAMILY REUNIFICATION FLIGHTS TO GERMANY ARE GOING BACK TO NORMAL. DOES THIS MEAN I WILL FLY SOON?

خیر، لزوما به این معنی نمی باشد. متاسفانه وضعیت به این سادگی نیست. پروازهای پیوند خانوادگی، بر اساس قانون، باید حداکثر تا شش ماه پس از پذیرش پیوند خانوادگی انجام پذیرد. در حال حاضر، به دلیل محدودیت اعمال شده از سوی آلمان، این مهلت معمولا برای همه تمام شده است. مراجع ذیصلاح آلمان اعلام کردند که در میان مدت، می خواهند به این رویه باز گردند که انتقال افراد در حداکثر شش ماه پس از اعطای قبولی انجام شود. اما معنی دقیق «میان مدت» مشخص نیست. اما آنچه مسلم است این است که تعداد زیادی از انتقال ها وجود دارند که در انجام آنها تاخیر اتفاق افتاده است، لذا بازگرداندن وضعیت انجام انتقال ها در مدت زمان معقول، طول خواهد کشید. اکنون کسانی که در ماه فوریه قبول شده اند می توانند بلیط خود را رزرو کنند. تعداد کسانی که در ماه مارس قبول شده اند، به صورت غیر عادی زیاد است. بنابراین می توان انتظار داشت که مدت زمان انتقال افرادی که در ماه مارس قبول شده اند، طولانی خواهد بود. حتی اگر اکنون تعداد انتقال ها به ۳۰۰ الی ۴۰۰ پرواز در ماه برسد، نمی توان انتظار داشت که انتقال افراد به آلمان در چند ماه آینده، به حالت عادی برگردد.

نکته های مفید برای مصاحبه پناهندگی شما: انسجام

USEFUL TIPS FOR YOUR ASYLUM HEARING: COHERENCE

مهمترین بخش پروسه پناهندگی شما، جلسه شنود دلایل درخواست پناهندگی (مصاحبه پناهندگی) است. در چند هفته آینده سعی خواهیم کرد که چند نکته مهم که باید در جلسه شنود دلایل درخواست پناهندگی به آنها توجه کنید، ارایه دهیم. 
انسجام در گفته های شما در مصاحبه پناهندگی، بسیار مهم است. به یاد داشته باشید که داستانی که ارایه می دهید با گفته های دیگر اعضای خانواده تان و اطلاعات موجود مانند پایگاه داده پلیس یونان، اخبار بین المللی و گفته های شما در مصاحبه‌های قبلی مقایسه می شود. اگر داستان شما با یکی از این موارد متناقض باشد، ادعای شما نامعتبر تلقی و احتمالا رد می شود.
مطمئن شوید که دلایل ترک کشورتان را با جزئیات کامل شرح دهید. اگر مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید، باید به صورت واضح شرح دهید که چرا شخصا از مورد آزار و اذیت قرار گرفتن بر اساس نژاد، مذهب، ملیت، اعتقادات سیاسی و یا عضویت در گروه اجتماعی خاصی، می ترسید. اگر هر گونه مدرکی در این خصوص دارید، آن را در مصاحبه ارایه دهید. اگر مدرکی ندارید، جزئیات مورد آزار و اذیت قرار گرفتن خود را شرح دهید. 
نکته: نوشتن داستانتان قبل از مصاحبه، با تمامی جزئیات، می تواند به شما کمک کند که تمامی موارد مهم پرونده خود را به خاطر بسپارید. 
موارد مهمی که باید ذکر شوند: 
تاریخ و زمان: زمان و تاریخ وقوع اتفاقاتی که شما را مجبور کردند کشورتان را ترک کنید.
مکان ها: مکان های وقوع این اتفاقات.
اشخاص: اگر نام اشخاصی که در این اتفاقات حضور داشته اند را به یاد آورید، این مسأله، بررسی ادعای شما را برای اداره پناهندگی ساده تر می کند. 
به یاد داشته باشید که آنها به جای پاسخ های خلاصه و کوتاه، به دنبال گفته های مفصل و با جزئیات هستند. اگر از شما پرسیده شود که چرا کشور خود را ترک کردید، از دادن پاسخ های کلی مانند «می خواستم آینده بهتری داشته باشم» خودداری کنید. سعی کنید جواب دقیق‌تری بدهید و داستان مخصوص به خود را ارایه دهید: چرا شما آینده‌ای در کشور خود نداشتید؟ زندگی خود را کجا گذراندید و با چه تهدیدهایی روبه‌رو بودید؟
 

به یاد داشته باشید که از کارت سفید و بقیه اسناد مهم خود عکس بگیرید تا در صورت گم شدن اصل مدارک از آنها استفاده کنید

 REMEMBER TO TAKE PICTURES OF YOUR WHITE CARD AND OTHER IMPORTANT DOCUMENTS IN CASE THEY ARE LOST OR STOLEN

وقتی کارت سفید خود یا هر مدرک مهم دیگری را از اداره پناهندگی دریافت کردید، بسیار مهم است که از آنها عکس بگیرید تا در صورت گم شدن یا به سرقت رفتن اصل مدارک، یک کپی از آنها داشته باشید. باید مطمئن شوید که عکس ها کاملا واضح هستند و تمامی اطلاعات روی اسناد، شامل عکس چهره صاحب سند و اطلاعات نوشتاری، در آن عکس ها وجود دارد. همچنین باید از بقیه اسناد مهم خود و تمامی اعضای خانواده، به عنوان مثال گذرنامه، گواهی تولد، گواهی ازدواج و گزارش های پزشکی هم عکس بگیرید. داشتن عکسهایی از این اسناد متعلق به شما و خانواده تان می تواند از پیش آمدن تاخیر غیر ضروری جلوگیری کرده و همچنین می تواند در صورت نداشتن اصل مدرک، به پرونده شما کمک کند. بهترین راه حل، آپلود کردن عکس ها در جایی به صورت آنلاین است، تا حتی در صورتی که تلفن شما به سرقت رفت، به آن عکس ها دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال می توانید آنها را به یک دوست یا اعضای خانواده خود ایمیل کنید.

آلمان برای پروازهایی که از یونان می رسند، «کنترل مرزی» اجرا خواهد کرد

GERMANY WILL MAKE "BORDER CONTROLS" FOR FLIGHTS FROM GREECE

وزیر داخله آلمان، توماس دمیزیر اعلام کرد که آلمان مدت زمان اجرای کنترل مرزی در مرز آن کشور با اتریش تمدید خواهد کرد. همچنین تمامی پروازها از یونان تحت تاثیر این مقررات خواهند گرفت، بدین معنی که کنترل مرز روی این پروازها اجرا خواهد شد. دمیزیر دلیل این امر را تعداد رو به افزایش ورودهای غیر قانونی از طریق پروازهای وارده از یونان اعلام کرد. این کنترل مرزی تا ماه می ۲۰۱۸ اجرا می شود و احتمالا دوباره تمدید خواهد شد.

درخواست استیناف در دادگاه اروپا بر علیه اعلام ترکیه به عنوان کشوری امن برای پناهجویان 

 APPEAL AGAINST DECISION THAT TURKEY IS A SAFE COUNTRY FOR REFUGEES IN FRONT OF EUROPEAN COURT

شورای حکومتی یونان، بالاترین دادگاه یونان، دو هفته پیش حکم داد که پناهجویانی که وارد جزیره های یونان می شوند، می توانند به ترکیه بازگردانده شوند، زیرا ترکیه کشوری امن است. این حکم با اغلبیت فقط یک رای اعلام شد. ۱۲ قاضی برعلیه اعلام ترکیه به عنوان کشوری امن رای دادند در حالی که ۱۳ قاضی رای دادند که ترکیه کشور امنی است. وکلایی از سازمان‌های مختلف، اکنون تلاش می کنند که این تصمیم را در دادگاه حقوق بشر اروپایی به چالش بکشند. در حال حاضر ۱۵ پناهجوی سوری در یکی از مراکز پذیرش پناهجویان در جزایر یونان در بازداشت به سر می برند و احتمال آن می رود که به ترکیه بازگردانده شوند. وکلا سعی دارند، برای این ۱۵ نفر، پرونده فوریتی در مقابل دادگاه حقوق بشر اروپایی تشکیل دهند. گزارش های متعددی وجود دارند که از بازگرداندن غیر قانونی پناهجویان سوری، از ترکیه به سوریه خبر می دهند. همچنین، خدمات اولیه، مانند دسترسی به تحصیل، بازار کار و خدمات پزشکی از جانب حکومت ترکیه برای پناهجویان تامین نمی شود. در صورت وجود هر خبر جدید در این زمینه، گروه سیار اطلاعات شما را در جریان خواهد گذاشت.

 

 

اگر قصد داشته باشم به صورت داوطلبانه به کشور خود باز گردم، چه اقدامی می توانم انجام دهم؟

WHAT CAN I DO IF I WANT TO RETURN VOLUNTARILY TO MY COUNTRY OF ORIGIN?

سازمانی به نام IOM برنامه ای به نام «بازگشت و استقرار مجدد داوطلبانه با دریافت کمک» را برای کسانی که می خواهند به کشور مادر خود بازگردند، ارائه می دهد. اگر شما از کشوری آمده اید که بسیار ناامن شناخته شده است (مثلا سوریه)، یا اینکه بخواهید به کشوری غیر از کشور مادر خود بازگردید، نمی توانید از این برنامه استفاده کنید. برنامه بازگشت داوطلبانه، پرواز رایگان به کشور مادرتان و همچنین مقدار کمی پول ارائه می دهد. اگر به عنوان پناه جو ثبت نام شده اید، باید درخواست پناهندگی خود را پس بگیرید تا بتوانید برای بازگشت داوطلبانه اقدام کنید. این مرحله غیر قابل بازگشت است، لذا ابتدا از تصمیم خود برای بازگشت ۱۰۰℅ مطمئن شوید و همچنین قبل از این اقدام، با IOM در این مورد صحبت کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به دفاتر IOM مراجعه کنید یا با این شماره تلفن با آنها تماس بگیرید: ۳۰۲۱۰۹۹۱۹۰۴۰+ . همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به برگه اطلاعات ما در http://bit.ly/2oHrTAm این مورد، از لینک زیر مراجعه کنید:

 

چند نکته مفید برای مصاحبه پناهندگی: مترجم

USEFUL TIPS FOR YOUR ASYLUM HEARING: THE INTERPRETER

مهمترین بخش پروسه پناهندگی شما، جلسه شنود دلایل درخواست پناهندگی (مصاحبه پناهندگی) است. در چند هفته آینده، سعی خواهیم کرد که چند نکته مهم که باید در جلسه شنود دلایل درخواست پناهندگی به آنها توجه کنید، ارائه دهیم. 
در کنار شخص مسئول انجام مصاحبه با شما، یکی از مهمترین اشخاصی که در مصاحبه پناهندگی حضور دارند، مترجم است. این نکته از اهمیت زیادی برخوردار است که قبل از شروع مصاحبه، مطمئن شوید که مترجم گفته ها و لهجه شما را متوجه می شود و در مقابل شما هم گفته های او را متوجه می شوید. حتما این نکته را به مترجم بگویید که اگر وی مطلبی را متوجه نمی شود به جای اینکه تظاهر کند متوجه شده است، باید دوباره از شما سؤال کند. همچنین مطمئن شوید که مترجم، تمام گفته های شما را ترجمه می کند و چیزی را خلاصه نمی کند. اگر فکر می کنید که بین شما و مترجم سوءتفاهم وجود دارد، یا اینکه او گفته های شما را به صورت صحیح ترجمه نمی کند، باید این مسأله را با شخص مسئول مصاحبه در میان بگذارید. همیشه این حق را دارید که درخواست کنید مترجم را عوض کنند.