نکته های مفید برای مصاحبه پناهندگی شما: انسجام

USEFUL TIPS FOR YOUR ASYLUM HEARING: COHERENCE

مهمترین بخش پروسه پناهندگی شما، جلسه شنود دلایل درخواست پناهندگی (مصاحبه پناهندگی) است. در چند هفته آینده سعی خواهیم کرد که چند نکته مهم که باید در جلسه شنود دلایل درخواست پناهندگی به آنها توجه کنید، ارایه دهیم. 
انسجام در گفته های شما در مصاحبه پناهندگی، بسیار مهم است. به یاد داشته باشید که داستانی که ارایه می دهید با گفته های دیگر اعضای خانواده تان و اطلاعات موجود مانند پایگاه داده پلیس یونان، اخبار بین المللی و گفته های شما در مصاحبه‌های قبلی مقایسه می شود. اگر داستان شما با یکی از این موارد متناقض باشد، ادعای شما نامعتبر تلقی و احتمالا رد می شود.
مطمئن شوید که دلایل ترک کشورتان را با جزئیات کامل شرح دهید. اگر مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید، باید به صورت واضح شرح دهید که چرا شخصا از مورد آزار و اذیت قرار گرفتن بر اساس نژاد، مذهب، ملیت، اعتقادات سیاسی و یا عضویت در گروه اجتماعی خاصی، می ترسید. اگر هر گونه مدرکی در این خصوص دارید، آن را در مصاحبه ارایه دهید. اگر مدرکی ندارید، جزئیات مورد آزار و اذیت قرار گرفتن خود را شرح دهید. 
نکته: نوشتن داستانتان قبل از مصاحبه، با تمامی جزئیات، می تواند به شما کمک کند که تمامی موارد مهم پرونده خود را به خاطر بسپارید. 
موارد مهمی که باید ذکر شوند: 
تاریخ و زمان: زمان و تاریخ وقوع اتفاقاتی که شما را مجبور کردند کشورتان را ترک کنید.
مکان ها: مکان های وقوع این اتفاقات.
اشخاص: اگر نام اشخاصی که در این اتفاقات حضور داشته اند را به یاد آورید، این مسأله، بررسی ادعای شما را برای اداره پناهندگی ساده تر می کند. 
به یاد داشته باشید که آنها به جای پاسخ های خلاصه و کوتاه، به دنبال گفته های مفصل و با جزئیات هستند. اگر از شما پرسیده شود که چرا کشور خود را ترک کردید، از دادن پاسخ های کلی مانند «می خواستم آینده بهتری داشته باشم» خودداری کنید. سعی کنید جواب دقیق‌تری بدهید و داستان مخصوص به خود را ارایه دهید: چرا شما آینده‌ای در کشور خود نداشتید؟ زندگی خود را کجا گذراندید و با چه تهدیدهایی روبه‌رو بودید؟