چگونه می توانم اقامت خود را تمدید کنم؟

اگر در یونان پناهندگی دریافت کرده‌اید، مجوز اقامتی دریافت خواهید کرد که معمولا سه سال اعتبار دارد. چند ماه قبل از انتهای اعتبار سه ساله، باید برای تمدید مجوز اقامت خود اقدام کنید، زیرا نداشتن مجوز اقامت معتبر، مشکلات زیادی را برای شما بوجود خواهد آورد. اخیرا اداره پناهندگی اعلام کرد که تمامی کسانی که مجوز اقامت آنها تا تاریخ ۳۰ جون ۲۰۱۸ یا قبل از آن منقضی می شود، باید درخواست تمدید مجوز اقامت خود را تا تاریخ ۳۰ آوریل تحویل دهند. برای این کار باید ایمیلی به آدرس زیر ارسال کنید:
residencepermits@asylo.gov.gr
این ایمیل باید دو چیز به همراه داشته باشد: اولا باید فرم پر شده درخواست تجدید مجوز اقامت را با این ایمیل ارسال کنید. می توانید این فرم را در لینک زیر پیدا کنید:
http://asylo.gov.gr/en/wp-content/uploads/2017/12/RESIDENCE-PERMIT-RENEWAL-APPLICATION.docx
همچنین می توانید راهنمای چگونگی پر کردن این فرم را در لینک زیر ببینید:
http://asylo.gov.gr/en/wp-content/uploads/2017/06/GUIDELINES-FOR-FILLING-UP-ADET-RENEWAL-APPLICATION-FARSI.pdf
همچنین همراه این ایمیل، باید یک عکس پرسنلی از خود، مشابه آنچه برای گذرنامه تهیه می کنید، ارسال نمایید. اطلاعات بیشتر در این مورد را می توانید در راهنما پیدا کنید. لطفاً این راهنما را به دقت مطالعه کرده و درخواست خود را دقیقا مطابق آنچه شرح داده شده است تهیه کنید! اگر برای پر کردن درخواست یا ارسال ایمیل مشکل دارید، برای دریافت کمک به یکی از مراکز اجتماعی یا سازمانهای غیر دولتی نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنید.